FRQ0603F6801TS
MFR.Part #
FRQ0603F6801TS
JLCPCB Part #
C7468500
Description
-55℃~+155℃ 100mW 6.8kΩ 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS