FRL0603FR470TS
MFR.Part #
FRL0603FR470TS
JLCPCB Part #
C3013349
Description
-55℃~+155℃ 100V 100mW 470mΩ Thick Film Resistor ±1% ±300ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS