FRC2010F1601TS
MFR.Part #
FRC2010F1601TS
JLCPCB Part #
C2974092
Description
-55℃~+155℃ 1.6kΩ 200V 750mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS