FRC1206J8R2 TS
MFR.Part #
FRC1206J8R2 TS
JLCPCB Part #
C2907537
Package
1206
Description
-55℃~+155℃ 200V 250mW 8.2Ω Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS