FRC1206F1601TS
MFR.Part #
FRC1206F1601TS
JLCPCB Part #
C2933603
Description
-55℃~+155℃ 1.6kΩ 200V 250mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS