FRC0805J6R8 TS
MFR.Part #
FRC0805J6R8 TS
JLCPCB Part #
C2907339
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 6.8Ω Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS