FRC0805J5R7 TS
MFR.Part #
FRC0805J5R7 TS
JLCPCB Part #
C2933558
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 5.7Ω Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS