FRC0805J3R6 TS
MFR.Part #
FRC0805J3R6 TS
JLCPCB Part #
C2933551
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 3.6Ω Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS