FRC0805F97R6TS
MFR.Part #
FRC0805F97R6TS
JLCPCB Part #
C2960805
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 97.6Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS