FRC0805F82R5TS
MFR.Part #
FRC0805F82R5TS
JLCPCB Part #
C2999516
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 82.5Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS