FRC0805F7R50TS
MFR.Part #
FRC0805F7R50TS
JLCPCB Part #
C2907284
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 7.5Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS