FRC0805F7872TS
MFR.Part #
FRC0805F7872TS
JLCPCB Part #
C2933499
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 78.7kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS