FRC0805F73R2TS
MFR.Part #
FRC0805F73R2TS
JLCPCB Part #
C3000738
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 73.2Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS