FRC0805F6802TS
MFR.Part #
FRC0805F6802TS
JLCPCB Part #
C2907283
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 68kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS