FRC0805F47R0TS
MFR.Part #
FRC0805F47R0TS
JLCPCB Part #
C2907268
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 47Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS