FRC0805F3R40TS
MFR.Part #
FRC0805F3R40TS
JLCPCB Part #
C2999492
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 3.4Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS