FRC0805F3160TS
Extended
Manufacturer
FOJAN
MFR.Part #
FRC0805F3160TS
JLCPCB Part #
C3000731
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 316Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS