FRC0805F1872TS
MFR.Part #
FRC0805F1872TS
JLCPCB Part #
C2933348
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 18.7kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS