FRC0805F1782TS
MFR.Part #
FRC0805F1782TS
JLCPCB Part #
C2933342
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 17.8kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS