FRC0805F16R2TS
MFR.Part #
FRC0805F16R2TS
JLCPCB Part #
C2974034
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 16.2Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS