FRC0805F15R8TS
MFR.Part #
FRC0805F15R8TS
JLCPCB Part #
C3013212
Description
-55℃~+155℃ 125mW 15.8Ω 150V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS