FRC0805F1582TS
MFR.Part #
FRC0805F1582TS
JLCPCB Part #
C2933327
Description
-55℃~+155℃ 125mW 15.8kΩ 150V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS