FRC0805F10R0TS
MFR.Part #
FRC0805F10R0TS
JLCPCB Part #
C2907220
Description
-55℃~+155℃ 10Ω 125mW 150V Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS