FRC0603J5R1 TS
MFR.Part #
FRC0603J5R1 TS
JLCPCB Part #
C2907176
Description
-55℃~+155℃ 100mW 5.1Ω 75V Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS