FRC0603J1R0 TS
MFR.Part #
FRC0603J1R0 TS
JLCPCB Part #
C2907116
Description
-55℃~+155℃ 100mW 1Ω 75V Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS