FRC0603F8661TS
MFR.Part #
FRC0603F8661TS
JLCPCB Part #
C3000724
Description
-55℃~+155℃ 100mW 75V 8.66kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS