FRC0603F8251TS
MFR.Part #
FRC0603F8251TS
JLCPCB Part #
C2933261
Description
-55℃~+155℃ 100mW 75V 8.25kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS