FRC0603F6041TS
MFR.Part #
FRC0603F6041TS
JLCPCB Part #
C2999565
Description
-55℃~+155℃ 100mW 6.04kΩ 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS