FRC0603F5R60TS
MFR.Part #
FRC0603F5R60TS
JLCPCB Part #
C2933244
Description
-55℃~+155℃ 100mW 5.6Ω 75V Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS