FRC0603F5762TS
MFR.Part #
FRC0603F5762TS
JLCPCB Part #
C2933240
Description
-55℃~+155℃ 100mW 57.6kΩ 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS