FRC0603F46R4TS
MFR.Part #
FRC0603F46R4TS
JLCPCB Part #
C5713290
Description
-55℃~+155℃ 100mW 46.4Ω 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS