FRC0603F4642TS
Extended
Manufacturer
FOJAN
MFR.Part #
FRC0603F4642TS
JLCPCB Part #
C3013203
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 46.4kΩ 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS