FRC0603F2873TS
MFR.Part #
FRC0603F2873TS
JLCPCB Part #
C5159700
Description
-55℃~+155℃ 100mW 287kΩ 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS