FRC0603F2872TS
MFR.Part #
FRC0603F2872TS
JLCPCB Part #
C2998119
Description
-55℃~+155℃ 100mW 28.7kΩ 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS