FRC0603F27R4TS
MFR.Part #
FRC0603F27R4TS
JLCPCB Part #
C5126244
Description
-55℃~+155℃ 100mW 27.4Ω 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS