FRC0603F1R60TS
MFR.Part #
FRC0603F1R60TS
JLCPCB Part #
C2930144
Description
-55℃~+155℃ 1.6Ω 100mW 75V Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS