FRC0603F1960TS
MFR.Part #
FRC0603F1960TS
JLCPCB Part #
C2930071
Description
-55℃~+155℃ 100mW 196Ω 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS