FRC0402J755 TS
MFR.Part #
FRC0402J755 TS
JLCPCB Part #
C2933121
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 7.5MΩ Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS