FRC0402J563 TS
MFR.Part #
FRC0402J563 TS
JLCPCB Part #
C2906955
Description
-55℃~+155℃ 50V 56kΩ 62.5mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS