FRC0402J161TS
MFR.Part #
FRC0402J161TS
JLCPCB Part #
C2929908
Description
-55℃~+155℃ 160Ω 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS