FRC0402F9090TS
MFR.Part #
FRC0402F9090TS
JLCPCB Part #
C2998156
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 909Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS