FRC0402F8253TS
MFR.Part #
FRC0402F8253TS
JLCPCB Part #
C5126097
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 825kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS