FRC0402F8250TS
Extended
Manufacturer
FOJAN
MFR.Part #
FRC0402F8250TS
JLCPCB Part #
C5126010
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 825Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS