FRC0402F8060TS
MFR.Part #
FRC0402F8060TS
JLCPCB Part #
C7467420
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 806Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS