FRC0402F6981TS
MFR.Part #
FRC0402F6981TS
JLCPCB Part #
C2998057
Description
-55℃~+155℃ 50V 6.98kΩ 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS