FRC0402F5901TS
Extended
Manufacturer
FOJAN
MFR.Part #
FRC0402F5901TS
JLCPCB Part #
C3013181
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 5.9kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS