FRC0402F5601TS
MFR.Part #
FRC0402F5601TS
JLCPCB Part #
C2909364
Description
-55℃~+155℃ 5.6kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS