FRC0402F5232TS
MFR.Part #
FRC0402F5232TS
JLCPCB Part #
C2998086
Description
-55℃~+155℃ 50V 52.3kΩ 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS