FRC0402F4872TS
MFR.Part #
FRC0402F4872TS
JLCPCB Part #
C2933100
Description
-55℃~+155℃ 48.7kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS