FRC0402F4751TS
MFR.Part #
FRC0402F4751TS
JLCPCB Part #
C5126225
Description
-55℃~+155℃ 4.75kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS